FB_IMG_1600097225224

Sekmīgi īstenots divu dienu NVO seminārs “Ikvienam roka jāpieliek”

20200912_122641 IMG-20200914-WA0036 20200912_133954 IMG-20200914-WA0030 20200912_18242620200913_084742

#NVOfonds2020

“Rezidenci Kurzeme”  par savām mājām 12.-13.septembrī sauca 28 Latvijas biedrības: jaunas, pieredzējušas, mazas, lielas, dažādu nozaru, interešu un lokālas nevalstiskās organizācijas. Biedrību pārstāvji sapulcējās Latvijas Senioru deju apvienības organizētā projektā, kura mērķis bija attīstīt NVO pārstāvju – iedzīvotāju pašorganizācijas un pilsoniskās kompetences/ cilvēkresursu kapacitāti par iespējām līdzdarboties lēmumu pieņemšanā, kā arī sniegt praktisku atbalstu pilsonisko aktivitāšu patstāvīgai veikšanai nākotnē.

Semināra moderators Kristaps Jērums raksturoja projektā notikušo: “Iepazinām biedrības, kuras ļoti konkrēti, precīzi spēj saskatīt sabiedrības pieprasījumu pēc konkrētiem mērķiem. Nevalstiskās organizācijas dalījās konkrētā pieredzē: vēl līdz šim daudzas iestādes visai attālināti vai vispār neorientējas kādā konkrētā jautājumā un līdz ar to nespēj piedāvāt efektīvu priekšlikumu situācijas uzlabošanai. Īpaši interesants izvērtās uzdevums, kurā  biedrības tika apzināti “samiksētas” pa dažādām nozarēm tā, lai tās būtu “izvilktas” no savas komforta zonas, liekot meklēt kopsaucējus biedrību statūtos, kā arī ieraudzīt iespējas sadarboties nākotnē”.

Latvijas Bridža federācijas Talsu nodaļas vadītājs Jānis Dzenis uzsvēra: “Organizatori radīja iespēju iepazīties ar citu biedrību veikumu un aktivitātēm. Bija iespēja rast idejas finanšu un jaunu biedru piesaistei.”

Savukārt, Lija Dunska,  biedrības  “Talsu folkloras kopa“ valdes priekšsēdētāja, notikušo semināru raksturoja šādi: “Bija iespēja satikties ar darbīgiem cilvēkiem, kas piesaista sev līdzīgi domājošus. Pasākums bija organizēts gleznaini skaistā vietā, kas piedeva zināmu odziņu. Jaunas iepazīšanās un sevis prezentēšana deva iespēju iepazīt NVO biedrības, kas atrodas citos Latvijas novados, tālāk no mums, kā arī jaunu kontaktu dibināšanā.”

Arī sociālajos tīklos, piemēram, www.facebook.com  , jau manītas pozitīvas atsauksmes par šo tikšanos. Tā biedrība “HOPĀ” savā lapā raksta: “Smeļamies, smeļamies… NVO Latvijā… satiekas Rezidencē Kurzeme … būt, eksistēt, strādāt, iedvesmoties… realizēt ieceres un mērķus līdz realitātes projektiem.”

Kā atzīmēja projekta vadītāja, Latvijas Senioru deju apvienības priekšsēdētāja Laimdota Andersone, “īpašs redzējums par pilsoniskās sabiedrības saliedēšanu un sadarbību bija gados jauniem biedrību pārstāvjiem”.

Lai gan pasākuma saturs nebija saistīts ar deju apgūšanu, izkustēšanās vadītu deju soļos skaistas mūzikas pavadījumā kafijas pauzēs veicināja vispārēju modrību. Aktuāls ir L.Andersones novēlējums: “Lai dalība senioru dejās palīdz apgūt demokrātijas pamatus! Atcerēsimies noteikumus sabiedrībai, kas mums bija liegti gadu desmitiem. Atzīsim, ka domāšana arī ir darbs. Mācīsimies gribēt to, ko vēl varam paveikt!”

Tika pārstāvētas:

B-ba PINS,

B-ba KPK “Tilts”,

B-ba “Talsu folkloras kopa”,

“Latvijas Vācu savienība”,

LU Studentu tūrisma klubs,

Jūrmalas pensionāru b-ba,

Babītes pensionāru b-ba,

Aleksandra Čaka b-ba,

Ventspils pensionāru b-ba,

B-ba “In&Ga”,

B-ba “Cerība. Ticība. Mīlestība”,

B-ba bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem “Mēs saviem bērniem”,

B-ba “Piekrastes Konvents”,

B-ba “Mācies Augstkalnē”,

“Ķīnas tradicionālās kultūras akadēmija Latvijā”,

Rīgas Vācu kultūras b-ba,

TB “Varavīksne”,

Pamatskolas “Rīdze” atbalsta b-ba,

B-ba SVV,

Pasaules Dabas Fonds,

VEF senioru deju kolektīvs “Sendancis”,

B-ba “HOPĀ”,

Vācu biedŗība Liepājā,

RMCH Latvia,

PKK “Polonēze”,

Latvijas bridža federācija,

Artura Šulca Centrs,

Brīvprātīgais Juglas neredzīgo ļaužu pansionātā,

Rucavas tradīciju klubs,

kā arī b-ba “Latvijas Senioru Deju apvienība”.

 

Informāciju sagatavoja brīvprātīgā koordinatore Sintija Vicinska

 

Latvijas valsts budžeta finansētā programma „NVO fonds”, Nr. 2020.LV/NVOF/MIC/030/37, projekts “Ikvienam roka jāpieliek”

Kulturas_minustrijaSIFlsda-logo