IMG_2620

“Puķu balle” Jūrmalā

„Pagājušas dienas, pagājis ir laiks. Pagājušais acumirklis nepagaist..” (H. Ozols). Šie dzejnieka vārdi spilgti raksturo pēc svētku sajūtas, kuras vēl joprojām virmo, tepat starp mums.

2014. gada 7. jūnijā Dzintaru koncertzālē Jūrmalā, norisinājās 6. Starptautiskais Senioru deju festivāls „Puķu balle,” kurā piedalījās senioru deju apvienību pārstāvji no Baltijas un Vācijas delegācija Christa Schoningh vadībā. 2 senioru deju kopas no Brēmenes vadītāja – Christiane Raschka un no Gütersloh, vadītāja Waltraud Biermann. Festivālu svinīgi atklāja Jūrmalas kultūras centra Kauguru kultūras nama direktore Dagnija Reimane – Laizāne, kas vēlreiz apliecināja Senioru deju kustības nozīmi un lomu Latvijas sabiedrībā. „Puķu balles” dalībniekus un skatītājus īpaši iepriecināja LSDA valdes priekšsēdētājas Laimdota Andersone un  Jūrmalas kultūras centra direktora vietnieks Pēteris Vilkaste.Viņu aktiermeistarība vadot „Puķu balli” bija nevainojama. Šķiet, divas stundas, kuras pavadījām dejojot, paskrēja vēja spārniem. Laiks it kā apstājās un mēs visi, gan festivāla dalībnieki, gan skatītāji saplūdām vienā kopīgā dejā. Tā mums visiem sniedza prieku un gandarījuma sajūtu par paveikto. Deja vieno. Deja nepazīst šķēršļus un robežas. Dejā mēs visi jutāmies patiesi brīvi. Mēs esam un bijām viens vesels, gluži kā dzintars ko izskalo jūra. Nav nozīmes cik liels vai mazs tas ir, dzintars vienojas kopīgā spožumā. Īpaši visus iepriecināja muzikāls pārsteigums no akordeonistu ansambļa „Akords.” Pēc festivālā oficiālās daļas Dzintaru koncertzālē, viss turpinājās jūras krastā, kur mūzikas pavadībā turpinājām dejot un  priecāties. Deju solim pievienojās vietējie pludmales atpūtnieki un tūristi.

„Visa šī pasaule uzzied jebkurā gadalaikā un turas uz gaismas stariem…” (M. Laukmane). Lai mums visiem vairāk gaismas pieskārienu.

Uz satikšanos!

IMG_2092 IMG_2093 IMG_2095 IMG_2124 IMG_2130 IMG_2134 IMG_2242 IMG_2258 IMG_2282 IMG_2460 IMG_2521 IMG_2620 IMG_2624