Noslēdzies projekts “Kaimiņ, nāc dejot!”

        Laikā no 2014. gada aprīļa līdz novembrim  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros norisinājās projekts „Kaimiņ, nāc dejot!”, kas  uz senioru bezmaksas deju nodarbībām pulcēja vairāk kā 60 dalībniekus no visas Rīgas.

Projekta mērķis bija radīt iespēju pensijas vecuma iedzīvotājiem aktīvi un radoši pavadīt laiku un veicināt viņu sabiedrisko dzīvi. Ikviens seniors tika aicināts iesaistīties pats un, atbilstoši projekta nosaukumam, aicināt piedalīties arī savus kaimiņus un paziņas, īpaši tos, kuri nav sociāli un fiziski aktīvi.

Deju nodarbību pasniedzēja  Laimdota Andersone – senioru deju speciāliste, īpaši apmācīta pedagoģe un Latvijas senioru deju apvienības vadītāja.

Projekta idejas autore, Rīgas Kultūras un atpūtas centra galvenā speciāliste Rita Reliņa uzskata, ka projekta lielākais ieguvums ir katra dalībnieka možums un smaids, kas liecina par pozitīvu attieksmi pret dzīvi kopumā: „Ja projekta sākumā dalībnieki bija nedroši, kautrīgi, tad jau pēc pāris nodarbībām bija jūtams, kā viņi pamazām atklāj paši savas spējas gan dejot, gan kontaktēties un sadarboties ar apkārtējiem cilvēkiem. Acīmredzams bija arī katra dalībnieka pašcieņas pieaugums, piemēram, interesanti bija vērot dalībnieku tērpus – skaistās blūzes, kleitas, rotas, uzvalku bikses un krekli, kas bieži vien skapī tiek taupīti īpašiem pasākumiem, nodarbībās bija redzami gandrīz katru reizi citi.  Ar lielu rūpību gatavojoties šim kopā sanākšanas brīdim, domājot ar savas pašsajūtas uzlabošanu, seniori veicināja savas dzīves kvalitāti ikdienā.”

Lai projekta rezultāti būtu ilglaicīgi, jāveic kopīgs darbs, kas rastu iespēju nodarbības piedāvāt arī turpmāk, iesaistot jaunus dalībniekus, atzīst Rita Reliņa. Nodarbības senioriem ir ne tikai deju prasmes apgūšana, bet arī pašsajūtas, veselības uzlabošanās un pozitīvas saskarsmes iespējas ikdienā, pauž projekta vadītāja.

Projekta “Kaimiņ, nāc dejot!” noslēgumā 16. novembrī Rīgas Kultūras un atpūtas centrā IMANTA notika senioru deju grupas koncerts “Soli pa solim”.

Avots: Rīgas Kultūras un atpūtas centrs IMANTA

Foto: Laimdota Andersone