Kruīza ceļojums Rīga – Stokholma – Rīga ar kuģi M/S “Isabelle”

Šis bija īpašs piedāvājums senioriem atzīmēt Starptautisko senioru dienu. Saulainā 30. septembra pēcpusdienā ar kuģi “Isabelle” izbraucām no Rīgas uz Stokholmu. Neparasta sajūta, visapkārt tik daudz senioru. Visi smaidīgi, nedaudz satraukti, jo viens otrs ar kuģi savā mūžā brauc pirmoreiz.

Pēc iekārtošanās kajītēs saposāmies senioru deju pasākumam, kuru vadīja LSDA valdes priekšsēdētāja Laimdota Andersone. Piedalījās gan senioru deju kopas, gan atsevišķi dejotāji no LSDA. Dejas laikā mums no skatītājiem pievienojās arī citi seniori – dejotgribētāji. Vietas dejošanai palika arvien mazāk. Bija jautri. Atpūtas brīdī Laimdota mācīja dejas sēdus. Tās visiem patika, varēja atpūtināt kājas. Ck jauka tāda izklaide mums, senioriem, jo ne vienmēr izdodas padejot šādā vecumā.

Nākamā diena arī bija ļoti saulaina, un jau no rīta tapa skaidrs, ka tā būs interesanta. Ar autobusu devāmies piecu stundu garā ekskursijā pa Stokholmu un uz Drotningholmas pili – karaļu rezidenci.

Zinīga gide mums pastāstīja arī par Zviedrijas senioru dzīves apstākļiem – ekonomisko stāvokli, pensijām un izdevumiem. Zviedrijā valsts rūpējas par saviem pensionāriem, tāpēc viņu dzīves līmenis ir daudz augstāks nekā pensionāriem Latvijā.

Pēc atgriešanās no ekskursijas atpūtāmies, sapucējāmies un vakaru pavadījām senioru deju ritmos Laimdotas vadībā. Jūra bija mierīga, arī tā pielāgojusies senioriem.

Nākamajā rītā, 2.oktobrī, jau bijām Rīgā iespaidu, pārdomu un emociju pilni. Iespēja kopā pavadīt Senioru dienu ir interesanta un būtu vajadzīga arī nākotnē. Paldies organizatoriem!

Teksts: Ceļotājas no senioru deju kopas “Saule”

Foto: Laimdota Andersone

(Visu rakstu var izlasīt masu informatīvā līdzekļa “Senioru dejas” 2015. gada marta numurā)