Puķu balle

Deju virpulī Starptautiskajā Senioru deju festivālā „Puķu balle”

Šajā sestdienā, plkst. 18:00, Dzintaru koncertzālē norisināsies 6. Starptautiskais Senioru deju festivāls „Puķu balle”.

Festivāls ir kļuvis par saulgriežu laika pasākumu Jūrmalā, lai atcerētos latviešu tautas tradīcijas vasaras saulgriežos un iepazīstinātu ar tām jūrmalniekus un pilsētas viesus, kā arī senioru deju draugus no citām valstīm. „Pasākuma ideja ir pirms Līgo svētkiem tikties deju kopām, kuru nosaukums ir puķes vārds. Tagad ir izplaukusi viskrāšņākā puķu pļava, aicinot pasākumā piedalīties visiem, kuri grib būt kopā svētku tradīciju gaisotnē”, tā par pasākumu stāsta „Puķu balles” kuratore Laimdota Andersone.

Festivāla programma:

11.00 līdz 13.00 — Majoros, Horna dārzā norisināsies radošās meistarklases, kurās kopīgi ar meistariem varēs veidot puķu rotājumus, Jāņu vainagus un Jāņu zāļu dekorus. Apmeklētājus aicinām līdzi ņemt Jāņu zāles no savu māju pļavām un dārziem;
18.00 līdz 20.00 — Dzintaru koncertzālē norisināsies Senioru deju festivāla noslēguma koncerts. Apmeklētājus aicina rotāties ar pašdarinātām dzintara rotām vai ģimenes relikvijām no pūra lādes;
20.00 līdz 22.00 — Dzintaru koncertzāles pludmalē „Puķu balle”. Spēlēs akordeonistu ansamblis „Akords” pavadībā un senioru dejas vadīs Laimdota Andersone.

Festivālu rīko Latvijas Senioru deju apvienība sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, Jūrmalas Kultūras centru, Jūrmalas pilsētas muzeju, biedrību „Horna dārzs” un SIA „JMG dizains”. Ieeja festivālā ir bez maksas!

Laikraksts /Jūrmalas Vārds/ 05.06.–11.06.14. Nr. 21 (58)